Jak być zmotywowanym do uprawiania sportu?
Kurs online

Nabór otwarty

Rozpocznij pracę nad własną motywacją już dziś!

0
Tygodnie pracy
0
Godziny kursu
0
Praktycznych ćwiczeń
0
Bloków merytorycznych

Psychologia sportu w praktyce

Pytanie o motywację w sporcie wciąż spędza sen z oczu wielu osobom, które chciałyby mieć wysoką energię do uprawiania aktywności fizycznej. Internet jest pełny treści motywacyjnych, jednak po krótkim czasie wszystko wraca na stare tory i zastanawiasz się – co zrobić, żeby mi się chciało, tak jak mi się nie chce?

Mam dla ciebie propozycję, która może być pomocna w odpowiedzi na te pytanie. To ten kurs online.

Kurs powstał z potrzeby dotarcia do głębszych poziomów motywacji oraz edukacji i pomocy w budowaniu odpowiedniej, stałej energii psychicznej do aktywności sportowej. Dzięki wieloletnim doświadczeniom w sporcie i psychologii wiem jakie potrzeby edukacyjne mają miłośnicy ruchu. Na tej bazie buduję treści zawarte w kursie. Po dołożeniu wiedzy opartej na badaniach tworzy się unikalna i skuteczna mieszanka.

Od 17 lat pasjonuję się sportem. Biegałem maratony w Paryżu, Berlinie, Wiedniu, Barcelonie i Warszawie. Mam za sobą tysiące kilometrów na trasach biegowych i zapewne podobną ilość godzin spędzonych na innych aktywnościach fizycznych. Wiem co to ból, porażka, zwątpienie i brak motywacji, ale i znam inne emocje jak radość, zwycięstwo oraz sukces. Aktywność fizyczna wykształciła u mnie takie cechy jak determinacja, wytrwałość i systematyczność, które wykorzystuję we wszystkich swoich inicjatywach i działaniach.

Po ukończeniu kursu:

 • Zdasz sobie sprawę z korzyści wynikających z uprawianej przez Ciebie dyscypliny sportu.
 • Będziesz wiedział co motywuje Cię do podejmowania wysiłku w sporcie.
 • Będziesz w stanie pokonywać trudności codziennego treningu nawet wtedy, gdy możliwe korzyści i nagrody są odroczone w czasie.
 • Będziesz potrafił budować i podtrzymywać swoją motywację za pomocą konkretnych technik i metod motywujących.
 • Będziesz wiedział jak budować użyteczne nawyki sportowe.
 • Będziesz znał sposoby pracy z własną motywacją.

Dla kogo jest ten kurs?

 • Entuzjastów sportu, którzy chcą zbudować solidną i trwałą motywację do uprawiania aktywności fizycznej.
 • Zawodników, którzy chcą nauczyć się świadomie zarządzać swoją motywacją do osiągania sukcesów sportowych.
 • Trenerów, którzy chcą pozyskać wiedzę, narzędzia i metody pracy z motywacją swoich zawodników.
 • Osób, które ponoszą porażki w budowaniu zdrowych nawyków życia jak aktywność fizyczna.

Zauważyłeś siebie? W takim razie sięgnij po kurs

Program kursu

Moduł I

Motywacja początek

Wszystko się kiedyś zaczyna. W tym module skupiamy się na budowaniu twojego odpowiedniego nastawienia do sportu. Zastanowisz się nad tym co musisz, co powinieneś, a co chcesz. Zaczniesz przyglądać się swoim myślom, które mają kluczowe przełożenie na emocje i działania. Dowiesz się czym jest motywacja i jak ją można postrzegać.

Dostarczę ci odpowiedzi na pytanie – dlaczego się nie udaje? Przyjrzysz się jakie potrzeby stoją za podejmowaną przez ciebie aktywnością fizyczną. Sprawdzimy poziom twojej motywacji, a więc punkt wyjściowy. Pokażę ci jak bardzo wpływa na ciebie twoje otoczenie. Na koniec bardzo mocno popracujemy nad twoimi celami.

Moduł II

Motywacja wewnętrzna i zewnętrzna

Moduł 2 to kolejna solidna porcja wiedzy i ćwiczeń praktycznych. Zapoznasz się ze stanem, którego chcesz uniknąć, a więc amotywacja.

Dowiesz się o dwóch rodzajach motywacji. Zaczniesz budować świadomie swoją motywację wewnętrzną oraz zarządzać motywacją zewnętrzną. Odkryjesz swoje wartości i nauczysz się korzystać z ich energii.

Zaznajomię cię z twoim osobistym mistrzostwem. Dowiesz się – czym i jak się nagradzać za treningi sportowe. No i na koniec tego modułu porozmawiamy na temat flow – czym jest i jak uruchomić ten stan u siebie.

Moduł III

Budowanie nawyków

W tym module zaczniesz budować użyteczne nawyki sportowe. Czekają cię tu konkretne zadania do budowania trwałych manier, które wzniosą cię na wyższy poziom. Każdy z nas odwleka jakieś zadania do zrealizowania. I właśnie tu zajmiemy się tym tematem. Nauczysz się treningu rozpoczynania oraz techniki 8 minut.

Zajmiemy się tematem porażek i jak sobie z nimi poradzić. Dodatkowo wrzucę tu temat tłumaczeń i wyjaśnień oraz ich reorganizacji. Dostaniesz 25 szybkich, konkretnych technik motywacyjnych do uprawiania sportu. Na koniec być może zagrasz w grę.

0
lekcji merytorycznych
0
ćwiczeń praktycznych

Jak wygląda kurs w środku?

Nikt nie lubi kupować kota w worku. Dlatego w poniższym filmiku prezentuję jak wygląda kurs od środka.  Kurs składa się z 28 lekcji merytorycznych oraz 18 praktycznych ćwiczeń. Całość jest dostępna na wygodnej platformie Moodle, która jest dostępna również w formie aplikacji na telefon lub tablet.

O mnie

Nazywam się Andrzej Staszczuk. Jestem psychologiem sportu, certyfikowanym coachem i trenerem oraz sportowcem. Buduję trwałe kompetencje mentalne oraz poszerzam świadomość moich klientów w obszarze psychologii sportu.

Na sali szkoleniowej spędziłem już prawie 6000 godzin, edukując kilka tysięcy uczestników z zakresu kompetencji społecznych jak motywacja, wyznaczanie celów, efektywność osobista, asertywność, samoświadomość, kontrola emocji czy budowanie nawyków.

Ponadto regularnie pracuję indywidualnie z zawodnikami sportów wytrzymałościowych nad ich umiejętnościami mentalnymi, tak aby osiągali sukcesy przy pomocy psychologii sportu. Mam za sobą ponad 500 godzin takiej współpracy.

Jestem w trakcie pisania książki coaching sportowy, w której staram się wzbogacić psychologię sportu o narzędzia i metody coachingowe, z których korzystam na co dzień rozwijając z powodzeniem potencjał moich klientów.

Napisałem ponad 400 artykułów z obszaru szeroko rozumianego rozwoju osobistego, w których zaszczepiam ideę mądrego rozwoju osobistego, opartego na realnych możliwościach.

Kończę studia podyplomowe psychologia sportu w nurcie sportu pozytywnego na Uniwersytecie SWPS. To daje mi ugruntowane przygotowanie do pracy ze sportowcami na światowym poziomie.

Jak przebiega nauka podczas kursu?

Tylko praktyka

Treści zawarte w kursie były i są realnie wykorzystywane przez sportowców na co dzień.

Do zastosowania od zaraz

Poszczególne moduły zostały tak napisane, że możesz właściwie od razu korzystać z tych treści w praktyce.

Dostępne cały czas

Materiały są dostępne 24/7 na platformie szkoleniowej. Korzystasz gdzie i kiedy chcesz. Również na smartfonie oraz tablecie.

Idealna inwestycja

Nie musisz jechać na kosztowne szkolenie lub czytać wielu książek. Kurs to skondensowana wiedza i praktyka.

Ruszasz w peletonie

Z tego kursu korzystało już wiele osób, które zrealizowały swoje cele. To mocny kapitał i dowód na skuteczność.

Konsultacja dla ciebie

Każdy z uczestników dostaje 90 min konsultacji indywidualnej osobiście lub online.

Dostęp do platformy szkoleniowej przygotowuję dla Ciebie w 24 godziny

Ostatnia aktualizacja

0

Regularnie aktualizuję
i ulepszam kurs na platformie szkoleniowej

Dołącz do grona zadowolonych klientów

0

Tyle osób skorzystało z kursu

Kurs online

Jak być zmotywowanym do uprawiania sportu?

 • Wiedza na światowym poziomie + ćwiczenia praktyczne.
 • Najlepszej jakości materiały merytoryczne.
 • Nielimitowany dostęp przez rok.
 • Regularne aktualizacje kursu.

195 zł brutto


Q&A

Jak i kiedy uzyskam dostęp do kursu?

Dostęp do kursu otrzymasz korespondencją mailową wraz z loginem i hasłem oraz instrukcją logowania się na platformę szkoleniową. Stanie się to najpóźniej w ciągu 24 godzin od momentu zaksięgowania kwoty na koncie.

Czy kurs jest aktualny?

Stale ulepszam, poszerzam i aktualizuję kurs. Regularnie pozyskuję najnowszą wiedzę, która pozwala mi na dostarczanie co raz lepszej wartości. Poszukuję danych naukowych i przez ich pryzmat buduję nowe treści.

Czy od razu mam dostęp do całości materiałów?

Tak. Po utworzeniu przeze mnie konta masz dostęp do wszystkich potrzebnych lekcji i materiałów. Całość wiedzy jest przeze mnie regularnie uzupełniana i ulepszana. Pozostaje Ci tylko sumiennie pracować nad własną motywacją.

napisz do mnie