O mnie

Wilq i Batman

Miałeś kiedyś tak, że utożsamiałeś się z bohaterem z bajki, filmu lub książki? Naśladowałeś jego słowa, mimikę i zachowania? Chciałeś być jak ta postać?
Z pewnością! Zatem doskonale zrozumiesz, co piszę poniżej.

Od dawna w moim życiu pojawiają się dwa symbole – Wilq i Batman.
Oba w przestrzeni kulturowej tworzą sporo kontrowersji, ale wbrew pozorom mocno się uzupełniają. Jak zwykle wiele zależy od interpretacji, skojarzeń i archetypów, które pozyskałeś w procesie wychowania, nieświadomości indywidualnej i zbiorowej.

W mojej przestrzeni indywidualnej Wilq i Batman to symbole niezwykle pozytywne, choć mające swoją niejednoznaczność. Posiadają jasne strony, szare odcienie jak i mroczne zakątki. Podobnie jak ja są wielobarwne.

O co w tym chodzi? Z pomocą przychodzi mi antropologia, która dostarcza dwóch pojęć – totemu i manitu. Totem jest w dużym uproszczeniu terminem określającym zjawiska związane z relacjami człowieka z mitycznym przodkiem zwierzęcym. Manitu zaś na swoje potrzeby definiuję jako duch opiekuńczy jednostki.

Tak więc symbole Batmana i Wilka są motywem przewodnim, które mają wymiar duchowy, mistrzowski, wskazujący kierunek, jak i pewien sens działania. Są moimi totemami i duchami opiekuńczymi.

Znaki te mają dostarczać mi odpowiedniej energii, mocy, siły – duchowej, fizycznej i psychicznej, która jest mi potrzebna w motywacji do codziennych działań, pokonywania przeszkód i rozwijania własnego potencjału. Stają się też pewnym kryterium, wyznacznikiem i potrzebnym ograniczeniem ról, które pełnię w życiu. Korzystam z nich, kiedy tego potrzebuję. Krótko mówiąc – są zasobem!

Batman w tym sensie duchowym jest dla mnie symbolem siły, determinacji, misji, wizji, twardości charakteru, odporności na porażki, niepowtarzalnej osobowości, przetrwania.

Wilk jest zaś esencją mądrości, samotności, zachętą, żeby działać w pojedynkę i na własny rachunek, nie przejmując się tym co powiedzą ludzie, zapewne na przekór ich wyobrażeniom i opiniom. W mojej definicji cechują go lojalność, niezłomność i wytrwałość. Wilka, szczególnie w indiańskiej kulturze nazywa się królem ziemi.

Stąd hasło, które jest kwintesencją powyższych wartości: mądry rozwój osobisty.

Co do Wilka jeszcze, to niezwykle bliski jest mi opis Wojciecha Jóźwiaka:

Droga Wilka jest drogą ciemnego bohatera, który kieruje się własnym instynktem, za nic ma utarte prawdy ogółu, i który swoje wybory i wierność nim ceni sobie i stawia wyżej niż własne bezpieczeństwo czy dobre zdanie jakie mogą o nim inni. Na Drodze Wilka nie ma kompromisów.

Drogą Wilka idą ci, którzy burzą i kwestionują najświętsze prawdy, burzą utarte przekonania i nie mają oporu, żeby białe nazywać białym, a czarne czarnym, choćby wszyscy naokoło twierdzili przeciwnie. Cesarzy zawsze widzą nagich! I nie wahają się powiedzieć, że tak właśnie jest.

Ale ani bunt przeciw niesprawiedliwości czy nieprawdzie, ani pokazywanie, jakimi rzeczy są naprawdę, nie jest istotą Drogi Wilka, to tylko skutek uboczny. Idący ta Drogą nie mają zapału misjonarzy, ani nie chcą nikogo wychowywać. Jeśli ktoś naprawi się pod ich wpływem, to w porządku, jego zysk, ale nie będą na to tracić energii. Celem jest ich własna wewnętrzna prawda, własna autentyczność.

Zapraszam Cię więc do świata Wilq i Batmana.


andrzej staszczuk

Mądry rozwój osobisty

Jako trener, coach i psycholog jestem praktykiem. Za pomocą konkretnych metod i narzędzi edukacyjnych poszerzam wiedzę oraz rozwijam kompetencje społeczne moich klientów. Stawiam na indywidualne i oparte o dobrze zdiagnozowane potrzeby podejście, które z mojego doświadczenia prowadzi do najlepszych rezultatów. Wszystko w myśl mądrego rozwoju osobistego.

Poznaj mnie

Moje doświadczenie w liczbach

0
DNI SZKOLENIOWE
0
GODZIN COACHINGU
0
GODZIN TRENINGU KOMPETENCJI
0
UCZESTNIKÓW SZKOLEŃ

Certyfikaty

Profesjonalny Certyfikowany Coach Biznesu

Jestem wyjątkowo dumny z tego certyfikatu. Odbyty kurs i praktyka pozwoliły na ugruntowanie wiedzy i umiejętności z najwyższego poziomu, które owocują wydobywaniem z klientów tego, co najlepsze. Moje kompetencje zostały potwierdzone przez Macieja Bennewicza.

Certyfikowany Trener Biznesu

Szkoła stworzona przez dr Tomasza Witkowskiego oraz dr Sławomira Jamruża, to ścisła czołówka w Polsce instytucji kształcących trenerów biznesu. Kurs dostarczył mi narzędzi i metod pracy opartych na dowodach naukowych, co plasuje go na światowym poziomie.

Praca psychologa sportu

Od lat współpracuję z zawodnikami i drużynami w celu wzrostu ich kompetencji mentalnych, tak aby stali się jeszcze bardziej doskonałymi sportowcami. Zależy mi na dostarczaniu najwyższego poziomu, dlatego precyzyjnie dbam również o jakość swojej wiedzy i umiejętności. 

Rekomendacje

Maciej Bennewicz

Bennewicz Instytut Kognitywisyki

Andrzej Staszczuk to doświadczony trener biznesowy, który na co dzień wykorzystuje wiedzę psychologiczną i kompetencje certyfikowanego coacha, ponadto aktywny sportowiec, który doskonale wie na czym, polega trening prowadzący do sukcesu. Podobnie jak sportowiec w czasie zawodów – Andrzej jest nastawiony na wynik. Osiąga znakomite rezultaty dzięki pracowitości, hartowi ducha i wiedzy, którą stale pogłębia. Serdecznie polecam Andrzeja Staszczuka jako współpracownika.

Helena Borys

Trener i coach

Uważam Andrzeja za profesjonalistę i eksperta od kształcenia kompetencji społecznych, który swobodnie porusza się w rolach trenera, coacha czy psychologa. Widziałam osobiście jego rzetelną pracę z ludzką psychiką i mogę z całą pewnością zarekomendować usługi, które oferuje swoim klientom. Doceniam jego merytoryczne artykuły, w których znajduję konkretne rozwiązania i cenny punkt widzenia, dzięki czemu ja również mogę się rozwijać poszerzając perspektywę.

Adam Sornek

Wspólnik zarządzający w PROZAM

Andrzej w mojej obserwacji należy do osób, które nieustannie nad sobą pracują i się przeobrażają. Oczywiście wszystko w stronę mocy. Wyznacza sobie cele i je realizuje. Bez wymówek, bez niepotrzebnej wewnętrznej paplaniny. Zasuwa. Jestem przekonany, że jest świetnym trenerem, psychologiem i coachem. A nade wszystko jest fajnym człowiekiem, gotowym do pomocy innym, uczniem, który stał się mistrzem i mistrzostwo to niesie dalej ku uczniom, którzy staną się mistrzami, jak on. Połączenie siły i wrażliwości, radości i równowagi. Trener biznesu, nauczyciel, uzdrawiacz dusz.

Wartości

Poniżej wypisałem wartości, które są dla mnie ważne w pracy z drugim człowiekiem.
Świat, w którym żyjemy wydaje się odchodzić od zasad i norm co mnie smuci, ale w mojej pracy ściśle się ich trzymam.

Wysoka jakość merytoryczna

Praktyczność zastosowania

Bezpieczna atmosfera

Dążenie do mistrzostwa

Sportowe zacięcie

Dlaczego warto mi zaufać?

Przeczytałem ponad 1000 książek z psychologii. Mam szeroką wiedzę psychologiczną połączoną
z ugruntowanym doświadczeniem. Krótko mówiąc – znam się na tym co robię.

Formularz kontaktowy