Udostępnij

Wiele osób się zastanawia, czy psycholog sportowy pracuje online? W dzisiejszym świecie czas jest na wagę złota i cenimy sobie komfort oraz wygodę. Chcemy oszczędzić sobie niepotrzebnych dojazdów, stania w korkach czy szukania parkingu. Szczególnie w dobie wielu obowiązków i zadań w ciągu dnia. To zrozumiałe. Zatem sprawdźmy jak taka współpraca.

psycholog sportowy online

Z tego artykułu się dowiesz:

 • Jakie są korzyści ze współpracy online?
 • Jak taka współpraca wygląda?
 • Czy jest tak samo efektywna jak współpraca osobista?

To jest naprawdę duży plus, kiedy zamiast przeznaczać czas na dojazd do gabinetu psychologa sportowego, inwestujesz go na na przykład regenerację, odpoczynek, przyjemności. Godzina dziennie potrafi zrobić diametralną różnicę, szczególnie w sytuacji, kiedy Twój grafik zajęć jest napięty ze względu na treningi czy sprawy prywatne i zawodowe.

Korzyści ze współpracy online

Przyjrzymy się więc zaletom współpracy z psychologiem sportowym w trybie online:

 • Masz dostęp do sesji z dowolnego miejsca, co jest szczególnie korzystne dla osób, które podróżują lub często zmieniają miejsce.
 • W trybie online łatwiej jest zorganizować sesje w dogodnych dla Ciebie godzinach.
 • Możesz czuć się bardziej komfortowo, pracując z własnego domu, co może sprzyjać otwartości i szczerości podczas sesji.
 • W razie potrzeby, możesz szybko skonsultować się ze mną, nawet jeśli problem pojawi się tuż przed ważnym wydarzeniem lub zawodami.
 • Nawet w przypadku kontuzji czy innych przeciwności losu uniemożliwiających fizyczne spotkania, zawodnik może kontynuować współpracę z psychologiem sportowym online.
 • Jesteś z mniejszej miejscowości i dojazd jest trudny. Dzięki online ten problem znika.
 • Otrzymujesz materiały edukacyjne, które możesz wykorzystać w swoim treningu.
 • Zmniejszają się koszty współpracy ze mną. Odpada Ci koszt dojazdu czy parkingu.

Jak wygląda współpraca z psychologiem sportowym online?

Na początek zaproszę Cię na bezpłatną sesję zero, gdzie się poznamy i sprawdzimy, czy czujemy się komfortowo w swoim towarzystwie. Opowiem o sobie: Kim jestem? Dlaczego sport jest mi bliski? Jakie mam wartości? Jakie mam kompetencje i certyfikaty?

Będę chciał Ciebie poznać . Zostawiam Ci pełną dowolność tego co powiesz. Pewnie o coś dopytam, doprecyzuję i pogłębię. Jestem ciekawy Twojego życia. Następnie porozmawiamy o Twoich potrzebach, celach, obszarach do rozwoju oraz mocnych stronach. Zdecydujemy od czego możemy zacząć.

Pomogę ci ze wszystkim aspektami technicznymi przygotowania do sesji online. Znajdziesz je w moim przewodniku psychologa sportowego.

Czy sesje online są tak samo skuteczne jak osobiste?

Sesja online jest tym samym co spotkanie osobiste, tylko używamy do rozmowy komunikatora z kamerką – WhatsApp, Messenger, ZOOM lub Teams. Moje dotychczasowe doświadczenie mówi mi, że nie ma żadnej różnicy w jakości pracy pomiędzy wirtualną rzeczywistością, a osobistym spotkaniem, choć oczywiście widzieć się na żywo jest po prostu fajnie. Specjalnie sięgnąłem jeszcze do badań w tym względzie. Naukowcy z Uniwersytetu w Hajfie, Cambridge i Zurychu podpowiadają, że współpraca online jest tak samo skuteczna jak sesje z psychologiem prowadzone w gabinecie stacjonarnym.

Więcej znajdziesz w moim artykule, który wyjaśnia wszelkie wątpliwości i odpowiada na wiele nurtujących Cię pytań.

Podsumowanie współpracy z psychologiem sportowym

Podsumowując współpraca z psychologiem sportowym online jest skuteczna, efektywna, bezpieczna i co ważne – bardzo komfortowa. Jeżeli zastanawiasz się – czy to już czas na psychologa sportowego, to zapraszam Cię do przeczytania mojego artykułu w tym temacie, bo z można ze mną pracować przez całą karierę sportową i nie tylko.

Zobacz jak wygląda współpraca z psychologiem sportowym i umów się na pierwszą bezpłatną sesję, na której się poznamy, sprawdzimy jak się ze sobą czujemy i zobaczę jak się przydam.

Posłuchaj też mojego podcastu lub poczytaj posty na Instagramie, które śledzi ponad 6000 osób.

Tagi

Znajdź mnie na social media

Komentarze wyłączone