Udostępnij

Czasami wiedza bywa podawana w skomplikowany i trudny sposób. Tymczasem psychologia sportu to szalenie ciekawa dziedzina i wiele osób chce się z nią zapoznać. Bez zbędnego intelektualizowania, trudnych słów czy niezrozumiałego żargonu z zachowaniem dobrej jakości merytoryki. Psychologia sportu podcast wydaje się być idealnym miejscem do satysfakcjonującego przyswajania wiedzy.

psychologia sportu podcast

Podcast „psychologia sportu w prosty sposób”

I właśnie taka idea przyświeca mi tworząc odcinki podcastu „psychologia sportu w prosty sposób”. Chcę, aby jego słuchacze na podstawie przykładów, case study, porównań, metafor, opowieści i konkretnych wskazówek byli w stanie dość szybko zrozumieć, co potrzebują zrobić, aby wzmocnić swój mental w sporcie.

W podcaście szukam odpowiedzi między innymi na takie pytania jak:

 • Jak być skoncentrowanym w ważnych momentach?
 • Jak być pewnym siebie, kiedy tego potrzebujesz?
 • Jak opanować stres i lęk, aby pomagał zrealizować zadania?
 • Jak zrozumieć i wykorzystać swoją motywację, aby dodawała energii?
 • Jak zarządzać swoimi myślami, aby czuć się dobrze?
 • Jak wyznaczać ambitne ale i realne cele?

Dla kogo idealny będzie podcast?

 1. Zawodników amatorskich i profesjonalnych
  Osoby uprawiające sport, niezależnie od poziomu zaawansowania, z pewnością skorzystają na zrozumieniu, jak umysł wpływa na ich wyniki. Dostaną też odpowiedź na pytanie jak mogą poprawić swoje osiągnięcia dzięki psychologii sportu.
 2. Trenerów
  Osoby odpowiedzialne za szkolenie i rozwijanie sportowców mogą znaleźć w podcastach wartościowe wskazówki dotyczące motywowania swoich podopiecznych, budowania relacji i pomocy w radzeniu sobie z presją.
 3. Rodziców młodych sportowców
  Rodzice dzieci i młodzieży uprawiającej sport mogą lepiej zrozumieć, jak wspierać swoje dzieci w ich pasji. Poszukamy również odpowiedzi – jak pomóc im radzić sobie z presją czy jak budować zdrową motywację?
 4. Studenci kierunków związanych ze sportem
  Studenci psychologii sportu, wychowania fizycznego czy fizjoterapii mogą poszerzyć swoją wiedzę i zrozumieć praktyczne aspekty teorii, które poznają podczas studiów.
 5. Miłośników sportu
  Osoby, które interesują się sportem, ale niekoniecznie go uprawiają, mogą zyskać ciekawy wgląd w to, co dzieje się „za kulisami”. Sprawdzimy jak funkcjonuje umysł sportowca, jakie są psychologiczne wyzwania związane z rywalizacją i jak sportowcy radzą sobie z presją?

Dlaczego warto mnie słuchać?

Psychologia sportu bywa kluczem do pełnego wykorzystania potencjału sportowego. Pomaga zrozumieć, jak nasz umysł wpływa na nasze fizyczne osiągnięcia. Słuchając naszego podcastu, dowiecie się, jak wykorzystać te informacje w praktyce, niezależnie od tego, czy jesteście zawodnikami, trenerami, czy po prostu miłośnikami sportu.

Podcast znajdziesz na najpopularniejszych portalach streamingowych jak Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, YouTube Podcasts

Być może zainteresują Cię również rzeczy do poczytania. te znajdziesz na blogu oraz w moich dwóch książkach, które są wypasione pod względem praktycznych wskazówek.

Sprawdź również:

Czy to już czas na psychologa sportu?
Pracuj z psychologiem sportowym online
Jak pracuje psycholog sportowy?

Tagi

Znajdź mnie na social media

Komentarze wyłączone